Některé články jsou určené lidem od 18 let
OHLEDNĚ MANGA MI PROSÍM NAPIŠTE NA MAIL

Home-cože to? - Slider

10. června 2018 v 8:30 | Konduto |  Home-cože to?
3. Kapitola
SLIDER


Neměli jsme co ztratit a kluci to dobře věděli. Takže vcelku bez větších námitek souhlasili s mou podle nich sebevražednou strategií. Já se ale nenechala jen tak odradit jejich výmluvnýma kecama, které mě měli zahnat do temného kouta. Byla jsem možná trochu tvrdší, ale očividně to potřebovali slyšet k pozitivnímu myšlení.


Bart zaujal pozici na kopci se smíšenými pocity a náš všemi podceňovaný tým se připravil na bránění. Namátkou vybraný první pálkař druhák Frenk z útočícího týmu se na něj připravil jako na eso v nároďáku. Odhadla jsem ho tedy dobře. Sice se tvářil, že je povrchní a má nás za lůzry, ale přeci jen daného soupeře nehodlá brát jen tak na lehkou váhu. Ušklíbla jsem se pro sebe a přivřela modré natěšené oči.

Naposledy se Bart podíval nenápadně po mě a když jsem přikývla, pochopil a rozhodl se mi věřit. Nadechl se a znuděně vydechl. Když pak zase otevřel hnědé oči, zahlédla jsem super soustředěný výraz. Jeho postoj se ze sekundy na sekundu změnil a k mému upřímnému překvapení vypadal teď naprosto cool. Frenk si toho všimnul taky a celé jeho tělo se napnulo! Můj dech ztěžknul a v napětí jsem zasekla všechny své svaly!

Nadhazovač našeho týmu se pohnul! Propnul velkou rychlostí svoje tělo a mrštil míčkem neskutečnou rychlostí přesně...

Mimo strajkzónu.

"Bóll !" Ozval se přísný hlas trenéra Coopera a Alan vedle mě si pobaveně povzdychl.
"Jo, tohle dělá vždycky," pousmál se na mě a mrkl na znamení, že se nemusím bát. Bart jen plní, co jsem mu řekla.
"Hodnej kluk," šeptla jsem si pro sebe a párkrát si napjatou praštila pěstí do rukavice.

Další Bartův nadhoz se nesl ve stejném duchu, až se trochu pálkař Frenk uvolnil a jeho pozornost klesla nejmíň o dvacet procent. O to mi šlo! Teď nebo nikdy! Bart pochopil moje kousání do rtu a na poslední sekundu změnil pohyb zápěstím! Nečekala jsem nic tak úžasného, ale jeho míč rychle a přesně menším obloukem minul švih pálkaře a přistál v chytačově rukavici a nádherně zazpíval! Za ohromeného ticha nás všech se ozval trenérův tvrdý hlas.
"Straik!"
"On umí Slaider!" Řekl překvapeně Frenk a jeho spoluhráči uznale přikyvovali. "To nebylo zlý," dodal a jeho pozornost se opět zvýšila. Se svým osudem už si ale nemohl poradit.

Při dalších dvou nadhozech ho Bart v pohodě vystrajkoval a mi tak měli jednoho ze tří z krku. Bohužel to nezaručovala výhru. Proti dalšímu pálkaři Felixovi už slaider nefungoval tak efektivně a proto nakonec získal první metu. Chtělo to jiný plán a já ještě jeden v záloze měla jen... Jen jsem si nebyla jistá, zda na třetího pálkaře bude stačit.

"Nandej jim to, Kapitáne!" "Jo, ukaž ji zabijáka, Harry!"

"Co teď , Reve?" Optal se mě při timu Bart a zase se tvářil znuděně. Já si povzdechla, ale raději to nekomentovala.
"Zkus zase dva mimo, ale sleidera nedělej."
"A pak co?"
"Dej mu první metu, ale tak aby nezasáhl čistý míč. My se postaráme o toho druháka v poli," odpověděla jsem a jak Bart tak Alan poznali, že jsem nad tím dost dlouho uvažovala.
"Jak chceš. Alane, hoď mi míč."
"Přemýšlel si i nad tím, že kapitán nemusí být na pálce jejich nejlepší hráč?" Zeptal se mě, při pár krocích zpět na kopec.
"Jo, Barte. Ale jestli se nedostaneme přes něj, tak na tom nezáleží."
"Na tom něco je," řekl mi a pousmál se. To je ale osel, pomyslela jsem si. Přesto jsem si musela přiznat, že je můj tým vcelku fajn s dost zajímavými hráči. Já to z nich dostanu.VYSVĚTLIVKY NEZNÁMÝCH SLOV:

Straik - je správný nadhoz vyhlášený rozhodčím, když pálkař švihne po míči, ale mine nebo nešvihne ale míč proletěl straik-zónou.(Je toho víc, ale tohle je základ)
Bóll - je nadhoz, který neprolétl straik-zónou a po kterém pálkař nešvihl.
Slider - je oblíbený zlomový nadhoz, který se mírně láme přesně v straik-zóně.
Straik-zóna - je prostor nad domácí metou, který je shora ohraničen pomyslnou vodorovnou rovinou ve středu vzdálenosti mezi vrcholem pálkařových ramen a vrcholem pasu kalhot jeho dresu. Spodní hranici tvoří pomyslná rovina u prohlubně pod pálkařovými koleny (zjednodušeně, takový čtverec kudy letí správně hozený míč).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emeth Emeth | 12. června 2018 v 6:51 | Reagovat

Tak sem se dostala k tomuhle dílu .) Můj šálek to není ale myslím, že je to napsané dobře. Kratší kapitolky nejsou na škodu, když je to taková svižná hra .)

2 Konduto-sama Konduto-sama | 12. června 2018 v 22:07 | Reagovat

[1]: přesně přesně :-P chtěla jsem něco takového svižného chvilku psát :-P ale určitě nezanevřu na svůj standart :D Brzo zrealizuju pár dalších svých nápadů :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Přeložit tuto stránku:
------->English ------>Deutsch ----->Japanese ---->Slovensky ---->Vietnamsky --->en français
----->Romania