Některé články jsou určené lidem od 18 let
OHLEDNĚ MANGA MI PROSÍM NAPIŠTE NA MAIL

Home-cože to? - Safe

3. června 2018 v 8:00 | Konduto |  Home-cože to?

1. Kapitola
SAFE


Nádech.

Davy jásají a celý stadión se zvedne pokaždé, co cvičně promáchnu kovovou pálkou. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že tu stojím a hraju, natož pak tomu, že mě přitom někdo sleduje. A to s nefalšovaným nadšením. Miluju ten pocit.


Výdech.

Soustředím se a plně se věnuju našemu semifinálovému soupeři. Potím se skoro všude, kde je to jen lidsky možné a cítím narůstající knedlík v prostřední části krku. Klepu se nadšením a očekáváním z nadcházejících pár minut, které budou věnované jen mě a mé hře Třetího pálkaře. To je moje důležité místo, v tom jsem dobrá v týmu popravdě nejlepší. Nikdo mě nikdy netroufnul, co se odpalů týče a odvažuju se říct, že ani netroufne.

Tedy dokavaď mi tohle celé divadlo bude vycházet.

Hurá, konečně jsem na řadě! Teď to jednou ranou ukončím a my, tým Vysoké školy Blue Ravens, vyhrajeme a postoupíme do finále. Nic už nás nemůže zastavit ani mě ne. Prostě nic.

Jdu na to!


****


Na představě o Vysoké škole se mi vždycky něco nezdálo. Nejen, že jsem si byla vědoma své průměrné inteligence ale ani samo učení mi moc nešlo. Neměla jsem na to, to bylo jasné. Proto jsem byla vcelku překvapená, jak moc se můj názor změnil. A to ze dne na den. Věděla jsem okamžitě, co jsem si prolistovala leták, že na tuhle školu se musím dostat, ať to bude stát cokoliv.

Vysoká škola vBaltimore mě přitahovala víc než zemská gravitace. Víc než jakýkoliv kluk na střední a víc než nezdravé jídlo z KFC. Bylo sice těžké přesvědčit mamku s taťkou, jelikož je to docela daleko, ale ne zase tolik, aby mě to odradilo. A co že jsem si to na ní tak zamilovala? Přece prvotřídní krajem uznávaný basebalový tým. TýmBlue Ravens!

Měla jsem však dva dost zásadní problémy. Za prvé nosím brýle na dálku. Což by se dalo přehlédnout, jelikož vidím dobře i bez nich. No, trochu hůř ale lidi od míčku rozeznám. A za druhé, to je ten větší problém, jsem holka.

Jak se sakra dostat do týmu kluků?

Pche, jako by mě něco takového mohlo překazit plány na úžasné zápasy plné adrenalinu a nadšení. Musím jen projít kvalifikačním zápasem nováčků a zaujmout trenéra Coopera. To bude brnkačka, ...nebo alespoň myslím."Parkere, pohni se! Jsi na řadě!" Křikl na mě zkoušející a já za posměchu skoro všech přítomných sebou nervózně škubla. Byli tady snad všichni z Ačkového týmu, včetně trenéra a dvou poradců. To jsem nečekala. Není divu, že jsem tak nervózní.
"A-ano, Pane!"
"No tak pohni! I ledovce se hýbou rychleji než ty!"
"A-ano. Jsem připravenej, Pane!"

"Fajn, Parkere! A teď to odpal!" Oznámil mi zkoušející a postavil se na vyvýšený kopec určený pro nadhazovače. Ohromě se napřáhl a vypustil míč raketovou rychlostí na mě!

Věděla jsem, že je to teď nebo nikdy! Napřáhla jsem se, přivřela modré oči, zadržela dech a rychle švihla! Bílý míč se v tu ránu ztratil všem přítomným z dohledu! Splynul s bílým oblakem vysoko nad našimi hlavami, a když si ho konečně někdo v poli všiml, tak překvapeným hlasem nahlas vykřikl: "HOME-RUN!"

Já se jen spokojeně ušklíbla a do zmatených klučičích obličejů si lehkým provokativním krokem oběhla všechny mety.VYSVĚTLIVKY NEZNÁMÝCH SLOV:

Safe - je vyhlášení rozhodčího, že běžec má právo na metu, o kterou usiloval.
Home-run - je čtyřmetový odpal pálkaře, který letí až na kraj hřiště nebo tak daleko, že není možné rychlé vrácení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Přeložit tuto stránku:
------->English ------>Deutsch ----->Japanese ---->Slovensky ---->Vietnamsky --->en français
----->Romania