Některé články jsou určené lidem od 18 let
OHLEDNĚ MANGA MI PROSÍM NAPIŠTE NA MAIL

Home-cože to? - Interference

17. června 2018 v 16:19 | Konduto |  Home-cože to?
5. Kapitola
INTERFERENCE


Cítila jsem tlak na prsou, které jsem si kvůli kamufláži stáhla obinadlem. Jasně, byla jsem až třetí na řadě, ale přeci jenom jsem nedokázala skrýt svoje nadšení. Ten plamen nedočkavosti nepřehlédl ani Bart s Alanem a o krok ustoupili.


"Ještě chvíli a asi začne hořet."
"Nenecháme ho raději jít jako prvního?" Zeptal se Bart nezáživně a bylo na něm vidět, že se moc na tuhle směnu netěší.
"To ani náhodou. Nejvíc bodů nasbíráme, když půjdu jako třetí. Navíc tím nic neztratíme."
"Nerad to zas přiznávám, ale má pravdu."
"Fajn. Kdo chce jít před tímhle pošukem?" Optal se znuděně zbytku týmu nejzelenějších nováčků náš nadhazovač. Všichni po sobě jen nervózně pokukovali a snažili se vymyslet dobrou výmluvu, proč se ulít ze základní trojky. Už jsem na ně chtěla začít sázet argumenty sprostého formátu, když mi Alan položil ruku na rameno a pousmál se.
"Tolik důvěry jsem nečekal. Dobrá, budu první."

"Ještě jeden, no tak," ozvala jsem se nervózně a hleděla do vystrašených obličejů. Tohle nebylo dobré znamení. Dlouho se nic nedělo a já ztrácela naději na to, abysme...
"Srabi, to za vás musím dělat všechno? Dej mi tu pálku," řekl naštvaně Bart a sebral mi druhou kovovou krasavici z ruky. Tak tohle jsem nečekala. Alan se jen rozesmál a poplácal svého nespokojeného kamaráda po zádech. Líbili se mi, oba dva.
"Tak fajn. Jde se na to," zavelela jsem a Alan vyrazil na domácí metu, kde se postavil do útočné pozice a čekal. Nadhazovač našeho soupeře měl v sobě něco, co mě dočista pohltilo. Taková silná aura, úžasný pocit. Už chci, už chci, aby mi nadhodil míč.

"Do nich, Eso!" a "Rozdrť je, Eso!" a "Znič jejich naděje!"

"Tohle jsem slyšet nepotřeboval," řekl si pro sebe Alan, ale slyšet ho bylo až k nám. Bart vedle mě se zachvěl. Od něj jsem žádnou reakci nečekala natož tak zřetelnou.

"Barte, co je?"
"Tenhle chlapík byl vždycky něco jako můj vzor, Reve."
"Je silný?"
"Hůř. Je to génius. Jeden ze dvou nejlepších v naší věkové kategorii. Jmenuje se Jack Miller."
"To pro nás není dobrý."
"Skoro špatný," odpověděl mi Bart nervózně a sevřel v ruce pálku. Já to ale neviděla tak černě, jen se dostat před něj. Pak vám ukážu peklo na zemi. Ušklíbla jsem se, nadšená představou, co je tu za silné výzvy.


****

Alan nedopadl moc dobře. Dostal dost na frak. Všem nám spadla brada, když za pár sekund byl venku ze hry. Rychlost, s kterou soupeřův nadhazovač Jack, házel svoje míčky, byla neuvěřitelná. A já se nedokázala přestat usmívat.
Bart byl vedle mě stále nervóznější a nevrlejší, asi proto, že byl zrovna na řadě. Pozorovala jsem jeho stav, než jsem do něj trochu strčila, aby se probral. Podíval se po mě, jako bych ho zrovna donutila jít na smrt, smířeně vzdychl a přesunul se před chytače. Zaujal pozici a chvíli se tvářil, jako kdyby měl omdlít.

Soustřeď se, Barte. Ty to zvládneš.

Po sekundě, kdy Jack vypustil svůj rychlý míč směrem k němu, se ale jeho hnědý pohled změnil! Jeho obličej zvážněl a jeho tělo se celkově přikrčilo! Přesunul rychle jednu ruku na pálce víc k jejímu středu a druhou rukou ji pevněji stiskl! Otevřela jsem samovolně pusu a nevěřila vlastním očím.

"To je..."


VYSVĚTLIVKY NEZNÁMÝCH SLOV:

Interference - neboli bránění, je chování družstva na pálce (v útoku), brání, zdržuje či mate kteréhokoliv soupeřova polaře, který se pokouší o rozehru.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Přeložit tuto stránku:
------->English ------>Deutsch ----->Japanese ---->Slovensky ---->Vietnamsky --->en français
----->Romania