Některé články jsou určené lidem od 18 let
OHLEDNĚ MANGA MI PROSÍM NAPIŠTE NA MAIL

Home-cože to? - Base

13. června 2018 v 8:30 | Konduto |  Home-cože to?
4. Kapitola
BASE


Myslím, že Harry věděl, co zamýšlíme, ale nijak zvlášť na to nereagoval ba ani nikomu nic nenápadně nešeptal. Jako kapitán se asi rozhodl nejvíc nás trápit a přitom zjistit na co máme a nemáme. Jeho přátelskému zelenému pohledu se nedalo věřit a tomu klidnému sexy úsměvu už vůbec ne. Rozseká nás na maděru a ještě u toho bude vypadat jako hrdina.


Tak už sakra házej, Barte!
Pomyslela jsem si najednou zoufale a cítila, jak mými svaly pomalu protéká nervozita.

"Boll!"
"Tohle nevypadá dobře," řekla jsem při pohledu na Harryho pravé uvolněné rameno.
"Jak to myslíš, Reve?" Ozval se nervózně Alan.
"Má Barta přečtenýho. Ví, co přijde."
"Ale v tom případě známe dráhu letu."
"To je taky jediný plus naší situace."
"Aut!"
"Sakra. Teď už to asi vybere, co?"
"Možná. Rozhodnutí je na Bartovi." potom náš znuděný nadhazovač rychle švihl rukou a já překvapeně pískla uznáním, než trenér křikl rozsudek.
"Boll!" To zřejmě nečekal ani Harry, protože jen protočil oči a protáhl si pravé rameno. V tom se Bart letmo otočil na mě a sjel mě hnědým pohledem.
Věděla jsem, že mě žádá o radu, ale nic směrodatného mě nenapadalo. Kousla jsem se do rtu a pořádně se zahleděla do své baseballové hlavy, kde mi právě řádilo pořádkové tornádo. Musím najít způsob, jak z toho ven. Nějakou strategii, která by řešila naší blbou situaci.

A pak mě to trklo!
Pousmála jsem se a dvakrát mrkla směrem do Bartových čekajících očí. Ten pochopil a dál se držel našeho původního plánu, tudíž dostat Harryho na první metu.

"Posuň se víc doleva, Alane."
"Jseš si jistej?"
"Jo a dávej bacha. Bude to vostrá rána."
"Bez problému, kápo," sotva to dořekl tak už proti němu letěl míč odpálený teď už druhým běžcem Harrym! Ten se se bouřlivého řvaní dostal na první metu, kde jsme ho donutili zůstat. Stejně jako on, ani druhák Felix se nedostal dál než na druhou metu. Měli jsme dva neúspěchy ze tří, to nebyla dobrá bilance. Vzdychla jsem a společně s Alanem přešla blíž k Bartově kopci nadhazovačů.

"A je na první metě. Co teď ?"
"Teď dostaň toho hezouna," řekla jsem a ukázala na dobře upraveného blonďáka Lenyho. Podle všeho byl na pálce dobrý, tedy alespoň tolik, co Felix nebo Frenk. A bude hůř.
"Dostaň kam?"
"Do pole."
"Zase jen chceš darovat metu?"
"Jop."
"Začínám se ztrácet. Hrajeme vůbec na výhru?"
"To mě to docela dochází. Je udělej, co Reve chce. Pak to můžeš svíst na něj."
"Taky fakt," prohodil si míč z ruky do ruky a podíval se znuděně na mě. "Nemám s tím problém, jestli se chceš zeptat. Jen jsem měl za to, že máme ukázat to nejlepší."
"Jen klid. Potom, co jim to nandáš, z tebe nespustí oči."
"Ty víš zase něco, co mi ne, že jo."
"Vidíš toho, co se připravuje potom hezounovi?"
"No a co s tím?"
"Házej do rohů strajk-zóny a pak ho rozdrť."
"Chápu," ozval se spokojeně Alan.
"Já ne. A nadhazovač jsem já, Alane."
"Fastball, Barte." "Ale na toho hezouna to nedělej."
"To mi už překvapivě došlo," prohodil Bart a vydechl ze sebe svou těžkou chvilku.


****

Potom, co se našemu nadhazovači povedlo vyřadit toho Lenyho, což nebylo v plánu, se můj tým trochu uklidnil. Možná to byl Bartův cíl, nechtěl dát metu zdarma. Hajzlík jeden, taky to mohl říct předem. Hlavně, že ani jeden běžec neskóroval. Alan a já jsme docela dobří polaři, i když musím uznat, že moje schopnosti vedle těch jeho značně blednou.

Na pálku šel třeťák a mezi jeho týmem jsem zaslechla jméno Tyler. Bylo mi záhadou, proč je někdo tak obyčejný a průměrný ještě členem hlavního týmu. To jak držel pálku, no nevím. A pak se ve mě něco pohnulo. Možná proto, že to byl jeho poslední rok, uvědomila jsem si a pocítila stud.
Ani jsem nebyla moc překvapená, když byl po dvou Bollech a třech straicích venku ze hry a tím pádem ztratil jeho tým možnost skórovat.

Druhá část směny začala a to naším útokem. Olízla jsem se a nedokázala se zklidnit. Teď jim to všem natřu!VYSVĚTLIVKY NEZNÁMÝCH SLOV:

Base - meta, neboli jeden z pomyslných čtyř bodů označených bílou destičkou.
Fastball - nejrychlejší přímý nadhoz, kterého je daný nadhazovač schopný.
Bóll - je nadhoz, který neprolétl straik-zónou a po kterém pálkař nešvihl.
Straik-zóna- je prostor nad domácí metou, který je shora ohraničen pomyslnou vodorovnou rovinou ve středu vzdálenosti mezi vrcholem pálkařových ramen a vrcholem pasu kalhot jeho dresu. Spodní hranici tvoří pomyslná rovina u prohlubně pod pálkařovými koleny (zjednodušeně, takový čtverec kudy letí správně hozený míč).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Přeložit tuto stránku:
------->English ------>Deutsch ----->Japanese ---->Slovensky ---->Vietnamsky --->en français
----->Romania